Kde jsem: Katalog > Dům, byt a zahrada > Dům a zahrada > Koronavirus >

Antivirový šátek nanoSPACE - F.CK COVID - limitovaná edice FFP2

Antivirový šátek nanoSPACE - F.CK COVID - limitovaná edice FFP2

Cena produktu Antivirový šátek nanoSPACE - F.CK COVID - limi... není známa.

 

Popis produktu Antivirový šátek nanoSPACE - F.CK COVID - limitovaná edice FFP2: Skrz membránu neprojde většina prachu, smogu, pylu, sporů plísní, virů, infekcí ani polétavé alergeny plující vzduchem. Šátek je proto vhodný pro alergiky, astmatiky a všechny se sníženou imunitou...  Více informací


Antivirový šátek nanoSPACE - F.CK COVID - limitovaná edice FFP2 - popis

Skrz membránu neprojde většina prachu, smogu, pylu, sporů plísní, virů, infekcí ani polétavé alergeny plující vzduchem. Šátek je proto vhodný pro alergiky, astmatiky a všechny se sníženou imunitou, kteří se potřebují lépe chránit. Není vhodný pro děti do 3 let věku – v případě potřeby musí být dítě pod neustálým dohledem zodpovědné dospělé osoby.

Hlavní výhody antivirového šátku nanoSPACE

* Všitá nanomembrána v oblasti nosu a úst s testovaným záchytem 97 % až 99,9 %
* Nanomembrána zachycuje viry, bakterie, prachové, pylové i smogové částice
* Je vhodný na sport i každodenní nošení
* Nová verze s vyměnitelným klipem
* Ideální pro alergiky a astmatiky
* Vysoká prodyšnost a velká účinnost záchytu nebezpečných částic
* Skvělá ochrana pro osoby s oslabenou imunitou
* Nákrčník je určen k opakovanému použití
* Vyrábí se v univerzální velikosti
* Nanomembrána obsahuje nanočástice stříbra proti množení mikroorganismů
* Vyrobeno v Česku

Sedne na obličej všech tvarů
Antivirový šátek je multifunkční, a díky drátku v oblasti nosu a gumičce vzadu jej snadno přizpůsobíte jakémukoliv obličeji. Díky velmi prodyšnému materiálu se v něm dobře dýchá a je vhodný i do letních měsíců.
* Nastavitelný a vyměnitelný nosní klip z hliníku – šátek lze dobře přizpůsobit obličeji tak, aby viry, alergeny nepronikly dovnitř
* Speciálně tvarovaný střih – který kryje obličej i krk, a tím vás dokonale chrání
* Stahovací gumový tkaloun – pomáhá přizpůsobit šátek vaší hlavě
* Dvoukomorová brzdička – šátek pevně drží a nepadá
* Velmi prodyšný – v šátku se pohodlně dýchá i sportuje

Nanovlákenná membrána se stříbrem
V šátcích je použita nanovlákenná membrána s obsahem stříbrných nanočástic Nanosilver®. Díky použití nanostříbra nemohou mikroorganismy ve struktuře šátku přežívat a množit se. Membrána je všitá v oblasti nosu a úst tak, jak vidíte na obrázku.
Jak funguje nanovlákenná membrána v Antivirovém šátku nanoSPACE?
Z nanovláken se upřede nanovlákenná membrána, kterou si můžeme představit jako velmi hustou síť nebo filtr. Otvory v tomto filtru jsou tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoliv. Nanovlákenná membrána v antivirovém šátku je od společnosti PARDAM NANO4FIBERS a má otestovaný záchyt na částice 0,1-0,3 um (100-300 nanometrů) s účinností 97 % až 99 %, přičemž bakterie dosahují velikostí 200-1000 nanometrů, viry 20-400 nanometrů. To ale neznamená, že by membrána nedokázala zachytit menší, než testované částice. Naopak.
V nanoměřítku do hry totiž přicházejí tzv. atomární síly. Díky těmto silám je nejkritičtější velikost částic pro záchyt na membránách při vzduchové filtraci právě 200-300 nm, ale menší částice se díky atomárním silám zachytávají jednodušeji! 200-300 nm částice prochází přes membrány nejsnadněji, proto se běžně testují filtrační materiály právě na tuto velikost. Částice větší a menší než 200-300 nm se zachycují na vláknech mnohem efektivněji a ulpívají na nich, u malých částic totiž vstupují do hry tzv. Van der Waalsovy síly. Navíc bakterie a viry jsou vždy ve vznosu navázany na další aerosolové či prachové částice, a tím je i větší velikost. Nanovlákenná membrána se stříbrem
V čem je membrána použitá v šátcích jiná oproti konkurenci?
Nanovlákenná membrána použitá v Antivirových šátcích nanoSPACE se vyznačuje svou pevností a odolností vůči poškození. Zkoušeli jsme všechny dostupné varianty membrán na českém trhu a až na námi použitou membránu, ostatní konkurenční membrány nevydržely praní (snížení účinnosti konkurenčních membrán bylo z 99 % na 10 % po jednom praní). Námi použitá membrána si drží účinnost 95 % při šetrném praní i po 15 pracích cyklech. Doporučujeme na denní bázi sterilizovat dezinfekcí a prát 1 x týdně.
Naše membrána je také obohacena nanočásticemi stříbra, které zabraňují množení mikroorganismů uvnitř membrány.

Hodí se nejen při chřipkové či jiné epidemii
Ačkoliv většina lidí nosí antivirový šátek v době epidemií či během pylové sezónu, opravdu vhodný je i jako ochrana proti smogu. Znečištěný vzduch je zabiják. Je známo, že právě smog je příčinou úmrtí až 5,5 milionu lidí ročně. Znečištěný vzduch přináší bolesti hlavy, podráždění kůže, očí, ale při dlouhodobé inhalaci zplodin může dojít i k selhání jater, astmatu či rakovině. Šátek je proto vhodné používat:
* Ve smogem postižených oblastech (velká města) - obzvlášť při sportu
* Během pylové sezóny, pokud trpíte alergiemi a astmatem
* Při cestování zejména do znečištěných asijských zemí a velkoměst (například Bangkok)
* Na sport - při běhání, lyžování a jiných sportech, kdy se vaše dýchací cesty plně otevírají a vstřebávají vše z ovzduší
* V dopravních prostředcích, kde hrozí vysoké riziko přenosu infekcí a virů
* V dalších situacích, kdy se potřebujete chránit před vnějšími vlivy (rybaření, střelnice, horolezení, jízda na motorce aj.)

Proč vyrábíme šátky z materiálu Coolmax?
Materiál COOLMAX® je funkční materiál, který dokáže efektivně odvádět pot a vodní páry. Tato vlastnost je klíčová při sportu či aktivitách, kdy dochází k pocení. Materiál COOLMAX® je chladivý a příjemný na pokožku, často se pro výrobu oblečení do extrémního počasí, protože dokáže zajistit i při extrémních podmínkách komfort a pohodlí.
Návod k použití – nasazení šátku
Před nandáním antivirového šátku si vždy důkladně umyjte ruce nebo použijte antibakteriální gel, stejně postupujte i po sundání šátku.
* Umyjte si ruce vodou a mýdlem nebo použijte desinfekci.
* Srolujte antivirový šátek a opatrně jej přetáhněte přes hlavu.
* Přitiskněte nosní klip ke kořenu nosu a jemně vytvarujte.
* Pomocí vzadu umístěné elastické šňůrky s brzdičkou utáhněte šátek tak, aby vám pevně držel.

Návod k použití – sejmutí šátku
* Uvolněte nosní klip a elastickou šňůrku, opatrně sejměte šátek
* Umyjte si ruce vodou a mýdlem nebo použijte desinfekci
* Šátek vyperte či sterilizujte

Upozornění: Správně nasazený šátek u dospělých lidí nezakrývá uši. Klip nikdy nepřehýbejte napůl, ani při nasazování šátků, ani při jeho údržbě či skladování!


Péče o drátek
* Před praním
Před každým praním drátek vyjměte. Drátek je z hliníku a mohl by se v pračce poškodit.: Nepřehýbat
Šátek nepřehýbejte v oblasti drátku na polovinu. Drátek je z hliníku a může se poškodit.

Údržba Antivirového šátku nanoSPACE
Antivirový šátek perte v pracím gelu či prášku bez obsahu chlóru a fosforu. Ideální je jádrové mýdlo. Nedoporučujeme sušení v sušičce, a to ani na nízkou teplotu.
Pokud šátek používáte k ochraně před viry, vždy jej po používání sterilizujte, například pomocí dezinfekce vhodné na nanovlákenné produkty. Šátek lze prát na 40 ˚C, ale abyste udrželi membránu co nejdéle funkční, doporučujeme prát šátek v ruce či v pračce na jemnější cyklus (ideální je program pro ruční praní), jelikož membrána v šátku se praním opotřebovává. Vypraný šátek nechte 12 až 24 hodin uschnout volně rozprostřený na sušáku nebo na topení (nikdy nepoužívejte kolíčky na prádlo v oblasti filtru). Pokud šátek perete v ruce, postupujte opatrně, abyste nepoškodili nanovlákenný filtr. Nepoužívejte bělidla, změkčovadla nebo jiné agresivní přípravky, šátek nesušte v sušičce a nežehlete.

Výrobce nano membrány nedoporučuje sterilizaci UVC lampou (germicidní lampa), neboť se jedná o silné oxidační činidlo! Doporučujeme praní bez odstřeďování. Nosnímu klipu tak prodloužíte životnost. Na jeho mechanické poškození a časté namáhání se nevztahuje záruka.
Co dělat po zničení nanovlákenného filtru?
Nanovlákenný filtr použitý v antivirových šátcích je určen na praní, ale jako každý nanovlákenný materiál nevydrží nekonečné množství praní. Po čase je proto nutné celý šátek vyměnit, pokud máte ale doma zručnou švadlenku a chcete se pustit do výměny filtru, používejte pouze BreaSAFE filtry, které jsou určené k praní. Pokud byste použili jiný typ filtru, po prvním praní se vám zničí.
Rozměry
Šátek: orientační rozměry šátku: 32 x 27 cm (měřeno na horní hraně šátku, šířka šátku měřená v různých místech se může lišit až o 1 cm)
Filtr: orientační rozměry filtru: 15 x 21 cm

Jedná se o ruční výrobu, rozměry se mohou lišit.
Ekologické balení nanošátků nanoSPACE

Ekologie je v naší firmě velmi silné téma, a proto jsme se rozhodli investovat i do ekologičtější varianty balení. Krabičky na antivirové šátky jsme nechali vyrobit z papíru z trávy, který se získává z dosud nevyužívaných zemědělských kompenzačních ploch. Ty jsou předepsané zákonem a nejsou ani hnojeny, ani chemicky ošetřovány. Papír z trávy k výrobě vlnité lepenky se vyrábí z cca 30 % travních pelet a ze zhruba 70 % sběrového papíru. Travní pelety pro výrobu papíru se zpracovávají výlučně mechanicky, takže je zapotřebí jen velmi málo vody a energie.
Upozornění

Výrobek není vhodný pro děti do 3 let věku a do velikosti ošacení 110.

Složení

Textilní materiál (pletenina): 100% polyester
Filtrační nanovlákenný materiál: 95 % polypropylen a 5 % PA6

Výrobce

nanoSPACE s.r.o., Rohova 98, Domažlice 344 00

Produkt je zařazen v kategorii: Antivirové šátky

Vrátit se
zpět do obchodu

Vrátit se
zpět do obchodu


HLEDAT

Následující

Odebírat newsletter

Výrobce nanoSpace

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Antivirový šátek nanoSPACE - F.CK COVID - limitovaná edice FFP2 užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Popelnice nebo Pergoly, Tepelná čerpadla, Příslušenství k pípám.