Kde jsem: Katalog > Dům, byt a zahrada > Dům a zahrada > Koronavirus >

Antivirový šátek nanoSPACE - růžová FFP2

Antivirový šátek nanoSPACE - růžová FFP2

Cena:

1 050

Hlídat lepší cenu

Popis produktu Antivirový šátek nanoSPACE - růžová FFP2: Skrz membránu neprojde většina prachu, smogu, pylu, sporů plísní, virů, infekcí ani polétavé alergeny plující vzduchem. Šátek je proto vhodný pro alergiky, astmatiky a všechny se sníženou imunitou...  Více informací

Seřadit podle: nejnižší ceny dostupnosti

Nabídka obchodu

     
Pokud máte zkušenost s obchodem NanoSPACE.cz , budeme rádi za Vaše hodnocení:
     
Popřípadě můžete přidat komentář, který by Vaši zkušenost s eshopem NanoSPACE.cz popsal.
Doprava zdarma
Skladem
Do obchodu

Antivirový šátek nanoSPACE - růžová FFP2 - popis

Skrz membránu neprojde většina prachu, smogu, pylu, sporů plísní, virů, infekcí ani polétavé alergeny plující vzduchem. Šátek je proto vhodný pro alergiky, astmatiky a všechny se sníženou imunitou, kteří se potřebují lépe chránit. Není vhodný pro děti do 3 let věku – v případě potřeby musí být dítě pod neustálým dohledem zodpovědné dospělé osoby.

Hlavní výhody antivirového šátku nanoSPACE:

* Všitá nanomembrána v oblasti nosu a úst s testovaným záchytem 97 % až 99,9 %.
* Nanomembrána zachycuje viry, bakterie, prachové, pylové i smogové částice.
* Je vhodný na sport i každodenní nošení.
* Nová verze s vyměnitelným klipem.
* Je ideální pro alergiky a astmatiky.
* Vyniká vysokou prodyšností a velkou účinností záchytu nebezpečných částic.
* Poskytuje skvělou ochrana pro osoby s oslabenou imunitou.
* Nákrčník je určen k opakovanému použití.
* Vyrábí se v univerzální velikosti.
* Nanomembrána obsahuje nanočástice stříbra proti množení mikroorganismů.
* Je vyroben v Česku z české nanovlákenné membrány.

Sedne na obličej všech tvarů

Antivirový šátek je multifunkční. Díky drátku v oblasti nosu a gumičce vzadu jej snadno přizpůsobíte jakémukoli obličeji. Díky velmi prodyšnému materiálu se v něm dobře dýchá a je vhodný i do letních měsíců.
* Nastavitelný a vyměnitelný nosní klip z hliníku – šátek lze dobře přizpůsobit obličeji tak, aby viry, alergeny nepronikly dovnitř.
* Speciálně tvarovaný střih – kryje obličej i krk a tím vás dokonale chrání.
* Stahovací gumový tkaloun – pomáhá přizpůsobit šátek vaší hlavě.
* Dvoukomorová brzdička – šátek pevně drží a nepadá.
* Velmi prodyšný – v šátku se pohodlně dýchá i sportuje.

Nanovlákenná membrána se stříbrem

V šátcích je použita nanovlákenná membrána s obsahem stříbrných nanočástic Nanosilver®. Díky použití nanostříbra nemohou mikroorganismy ve struktuře šátku přežívat a množit se. Membrána je všitá v oblasti nosu a úst tak, jak vidíte na obrázku.

Jak funguje nanovlákenná membrána v Antivirovém šátku nanoSPACE?

Z nanovláken se upřede nanovlákenná membrána, kterou si můžeme představit jako velmi hustou síť nebo filtr. Otvory v tomto filtru jsou tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoli. Nanovlákenná membrána v antivirovém šátku je od společnosti PARDAM NANO4FIBERS a má otestovaný záchyt na částice 0,1-0,3 um (100-300 nanometrů) s účinností 97 % až 99 %, přičemž bakterie dosahují velikostí 200-1000 nanometrů, viry 20-400 nanometrů. To ale neznamená, že by membrána nedokázala zachytit menší, než testované částice. Naopak.

V nanoměřítku totiž do hry přicházejí tzv. atomární síly. Díky těmto silám je nejkritičtější velikost částic pro záchyt na membránách při vzduchové filtraci právě 200-300 nm, ale menší částice se díky atomárním silám zachytávají jednodušeji! Částice o velikosti 200-300 nm částice prochází přes membrány nejsnadněji, proto se filtrační materiály běžně testují právě na tuto velikost. Částice větší a menší než 200-300 nm se zachycují na vláknech mnohem efektivněji a ulpívají na nich, u malých částic totiž vstupují do hry tzv. Van der Waalsovy síly. Navíc bakterie a viry jsou vždy ve vznosu navázány na další aerosolové či prachové částice a tím mají i větší velikost.

V čem je membrána použitá v šátcích jiná oproti konkurenci?

Nanovlákenná membrána použitá v Antivirových šátcích nanoSPACE se vyznačuje svou pevností a odolností vůči poškození. Zkoušeli jsme všechny dostupné varianty membrán na českém trhu a až na námi použitou membránu, ostatní konkurenční membrány nevydrželi praní (snížení účinnosti konkurenčních membrán bylo z 99 % na 10 % po jednom praní). Námi použitá membrána si drží účinnost 95 % při šetrném praní i po 15 pracích cyklech. Doporučujeme na denní bázi sterilizovat dezinfekcí a prát 1 x týdně.

Naše membrána je také obohacena nanočásticemi stříbra, které zabraňují množení mikroorganismů uvnitř membrány.


Hodí se nejen při chřipkové či jiné epidemii

Ačkoli většina lidí nosí antivirový šátek v době epidemií či během pylové sezónu, opravdu vhodný je i jako ochrana proti smogu. Znečištěný vzduch je zabiják. Je známo, že právě smog je ročně příčinou úmrtí až 5,5 milionu lidí. Znečištěný vzduch přináší bolesti hlavy, podráždění kůže, očí, a při dlouhodobé inhalaci zplodin může dojít i k selhání jater, astmatu či rakovině. Šátek je proto vhodné používat:
* ve smogem postižených oblastech (velká města) - obzvlášť při sportu
* během pylové sezóny, pokud trpíte alergiemi a astmatem
* při cestování zejména do znečištěných asijských zemí a velkoměst (například Bangkok)
* na sport - při běhání, lyžování a jiných sportech, kdy se vaše dýchací cesty plně otevírají a vstřebávají vše z ovzduší
* v dopravních prostředcích, kde hrozí vysoké riziko přenosu infekcí a virů
* v dalších situacích, kdy se potřebujete chránit před vnějšími vlivy (rybaření, střelnice, horolezectví, jízda na motorce aj.)

Proč vyrábíme šátky z materiálu Coolmax?

Materiál COOLMAX® je funkční materiál, který dokáže efektivně odvádět pot a vodní páry. Tato vlastnost je klíčová při sportu či jiných aktivitách, kdy dochází k pocení. Materiál COOLMAX® je chladivý a příjemný na pokožku, často se proto využívá pro výrobu oblečení do extrémního počasí, neboť dokáže zajistit komfort a pohodlí i při extrémních podmínkách.

Návod k použití – nasazení šátku:

Před nandáním antivirového šátku si vždy důkladně umyjte ruce nebo použijte antibakteriální gel. Stejně postupujte i po sundání šátku.
* Umyjte si ruce vodou a mýdlem nebo použijte dezinfekci.
* Srolujte antivirový šátek a opatrně jej přetáhněte přes hlavu.
* Přitiskněte nosní klip ke kořenu nosu a jemně vytvarujte.
* Pomocí vzadu umístěné elastické šňůrky s brzdičkou utáhněte šátek tak, aby vám pevně držel.

Návod k použití – sejmutí šátku
* Uvolněte nosní klip a elastickou šňůrku, opatrně sejměte šátek.
* Umyjte si ruce vodou a mýdlem nebo použijte dezinfekci.
* Šátek vyperte či sterilizujte.

Upozornění: Správně nasazený šátek u dospělých lidí nezakrývá uši. Klip nikdy nepřehýbejte napůl, ani při nasazování šátků, ani při jeho údržbě či skladování!


Péče o drátek
* Před praním

Před každým praním drátek vyjměte. Drátek je z hliníku a mohl by se v pračce poškodit.: Nepřehýbat

Šátek nepřehýbejte v oblasti drátku na polovinu. Drátek je z hliníku a může se poškodit.

Údržba Antivirového šátku nanoSPACE

Antivirový šátek perte v pracím gelu či prášku bez obsahu chlóru a fosforu. Ideální je jádrové mýdlo. Nedoporučujeme sušení v sušičce, a to ani na nízkou teplotu.

Pokud šátek používáte k ochraně před viry, vždy jej po používání sterilizujte, například pomocí dezinfekce vhodné na nanovlákenné produkty. Šátek lze prát na 40 ˚C, ale abyste udrželi membránu co nejdéle funkční, doporučujeme prát šátek v ruce či v pračce na jemnější cyklus (ideální je program pro ruční praní), jelikož membrána v šátku se praním opotřebovává. Vypraný šátek nechte 12 až 24 hodin uschnout volně rozprostřený na sušáku nebo na topení (nikdy nepoužívejte kolíčky na prádlo v oblasti filtru). Pokud šátek perete v ruce, postupujte opatrně, abyste nepoškodili nanovlákenný filtr. Nepoužívejte bělidla, změkčovadla nebo jiné agresivní přípravky, šátek nesušte v sušičce a nežehlete.

Výrobce nano membrány nedoporučuje sterilizaci UVC lampou (germicidní lampa), neboť se jedná o silné oxidační činidlo! Doporučujeme praní bez odstřeďování. Nosnímu klipu tak prodloužíte životnost. Na mechanické poškození filtru a nosního klipu se nevztahuje záruka.

Co dělat po zničení nanovlákenného filtru?

Nanovlákenný filtr použitý v antivirových šátcích je určen na praní, ale jako každý nanovlákenný materiál nevydrží nekonečné množství praní. Po čase je proto nutné celý šátek vyměnit, pokud máte ale doma zručnou švadlenku a chcete se pustit do výměny filtru, používejte pouze BreaSAFE filtry, které jsou určené k praní. Pokud byste použili jiný typ filtru, po prvním praní se vám zničí.

Upozornění

Výrobek není vhodný pro děti do 3 let věku a do velikosti ošacení 110.

Rozměry

Šátek: orientační rozměry šátku: 32 x 27 cm (měřeno na horní hraně šátku, šířka šátku měřená v různých místech se může lišit až o 1 cm)

Filtr: orientační rozměry filtru: 15 x 21 cm

Jedná se o ruční výrobu, rozměry se mohou lišit.

Složení

Textilní materiál (pletenina): 100% polyester
Filtrační nanovlákenný materiál: 95 % polypropylen a 5 % PA6

Produkt je zařazen v kategorii: Antivirové šátky

Ekologické balení nanošátků nanoSPACE

Ekologie je v naší firmě velmi silné téma, a proto jsme se rozhodli investovat i do ekologičtější varianty balení. Krabičky na antivirové šátky jsme nechali vyrobit z papíru z trávy, který se získává z dosud nevyužívaných zemědělských kompenzačních ploch. Ty jsou předepsané zákonem a nejsou ani hnojeny, ani chemicky ošetřovány. Papír z trávy k výrobě vlnité lepenky se vyrábí z cca 30 % travních pelet a ze zhruba 70 % sběrového papíru. Travní pelety pro výrobu papíru se zpracovávají výlučně mechanicky, takže je zapotřebí jen velmi málo vody a energie.

Výrobce

nanoSPACE s.r.o., Rohova 98, Domažlice 344 01

Výrobce nanoSpace

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Antivirový šátek nanoSPACE - růžová FFP2 užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Tepelná čerpadla nebo Příslušenství k pípám, Pergoly, Ptačí budky.